www.pantone.com/color-of-the-year-2022

2022’nin Pantone rengi Very Peri karşınızda. Pantone Renk Enstitüsü her yıl geleneksel olarak o yılın rengini belirler. Bu yıl ise ilk kez yılın rengini varolan renklerden seçmek yerine mavi- kırmızı tabanlı Very Peri rengini yarattı.

Yılın Pantone Rengi Very Peri 17-3938, küresel kültürümüzde olup bitenleri yansıtıyor. Dünyaca bir dönüşüm geçirmekteyiz. Alışkanlıklarımız değişiyor. Mecbur kaldığımız bir izolasyon sürecinden geçtik ve tekrar sosyalleşmeye, eski hayatımızı dönüştürerek yeni bir sosyal yaşama adapte olmaya çalışıyoruz.

Dijitalleşen ve Metaverse'e doğru evrimleşen, yeni olasılıkları yaratabileceğini keşfeden bir  dünya var.  Bu yeni dünyadaki trendleri teazhür ettirmek adına Pantone Renk Enstitüsü, bu yıl yeni bir renk yaratmayı uygun gördü. Very Peri meraklılığı, merak uyandırmayı temsil ediyor.

www.pantone.com/color-of-the-year-2022-tools-for-designers
"PANTONE 17-3938 Very Peri, modern hayatın kaynaşmasını ve dijital dünyadaki renk trendlerinin fiziksel dünyada nasıl tezahür ettiğini ve bunun tersini gösteriyor."

PANTONE 17-3938 Very Peri, mavi ve menekşe kırmızısı bir alt tona sahip. Bu iki rengin birleşimiyle cesur yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi teşvik eden hareketli, neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor.

Kaynak: Pantone.com