Film, müzik, endüstriyel tasarım ya da grafik tasarım; ortaya çıkan ürün neyle ilgili olursa olsun tasarım süreçleri pekçok yönleriyle benzerlikler içerir. Herkesin ilhamı alma biçimleri farklı olabilir ama sonuca giden yolda benzer adımları izleriz.

Hazırladığımız bu listede kendi yaratıcı süreçlerinize ilham olması adına izleyebileceğiniz Netflix içeriklerini derledik. Listede mimari, oyuncak, film, makyaj ve dekorasyona kadar farklı tasarım alanlarında hazırlanmış yapımlar bulacaksınız. Tasarıma farklı yönlerden bakmak oldukça eğlenceli. Hazırsanız işte yaratıcı beyinler için Netflix arası...

Soyut Düşünce: Tasarım Sanatı

Çeşitli disiplinlerde çalışan en yenilikçi tasarımcıların zihnine adım
atın ve tasarımın günlük hayatın her yönünü nasıl etkilediğini öğrenin.

Bölümler:
1.Sezon
Christoph Niemann: İllüstrasyon
Tinker Hatfield: Ayakkabı Tasarımı
Es Devlin: Sahne Tasarımı
Bjarke Ingels: Mimari
Ralph Gilles: Oto Tasarımı
Paula Scher: Grafik Tasarım
Platon: Fotoğrafçılık
Ilse Crawford: İç Mekan Tasarımı
2.Sezon
Olafur Eliasson: Sanat Tasarımı
Neri Oxman: Biyo-Mimari
Ruth Carter: Kostüm Tasarımı
Cas Holman: Oyuncak Tasarımı
Ian Spalter: Dijital Ürün Tasarımı
Jonathan Hoefler: Harf Karakteri Tasarımı

The Movies That Made Us

Bu gişe rekortmeni filmler, bizi bir araya getirdi ve bize güzel anlar yaşattı. Bu filmleri ortaya çıkaran oyuncular, yönetmenler ve sektörün içinden isimlerle tanışın.

Watch The Movies That Made Us | Netflix Official Site
These blockbusters brought us together and gave us the time of our lives. Meet the actors, directors and industry insiders who made them happen.

The Toys That Made Us

Tarihin en çok iz bırakan oyuncaklarının yaratıcıları, milyar dolarlık eserlerinin yükselişini ve bunların kimi zaman uğradığı başarısızlıkları anlatıyor.

Watch The Toys That Made Us | Netflix Official Site
The minds behind history’s most iconic toy franchises discuss the rise -- and sometimes fall -- of their billion-dollar creations.

The Mind Explained

Kafanızın içinde neler olup bittiğini hiç merak ettiniz mi? Bu aydınlatıcı dizi ile rüya görmekten kaygı bozukluklarına beynin nasıl işlediğini keşfedin.

Watch The Mind, Explained | Netflix Official Site
Ever wonder what’s happening inside your head? From dreaming to anxiety disorders, discover how your brain works with this illuminating series.

Dünyanın En Sıradışı Evleri

Ödüllü mimar Piers Taylor ve emlak meraklısı aktris Caroline Quentin, sıra dışı güzellikteki alışılmadık evleri gezmek için dünyayı dolaşıyor.

Amazing Interiors

Arka bahçedeki lunapark treninden oturma odasındaki devasa akvaryuma kadar farklı sürprizlerle dolu olan ama sıradanmış gibi görünen evlerin ilginç sahipleriyle tanışın.

Watch Amazing Interiors | Netflix Official Site
Meet eccentric homeowners whose seemingly ordinary spaces are full of surprises, from a backyard roller coaster to an indoor aquarium.

Interior Design Masters

Önde gelen bir Londra oteliyle hayatlarını değiştirecek bir sözleşme imzalamak için yarışan iç mimar adayları, çeşitli mekânları dönüşümden geçiriyor.

Watch Interior Design Masters | Netflix Official Site
Aspiring interior designers transform a variety of spaces from dowdy to delightful as they vie for a life-changing contract with a top London hotel.

Glow Up Makyajın Yeni Yıldızı

Bu yarışma programında makyaj sanatçısı adayları, güzellik sektöründe kariyer yapma fırsatı elde etmek için renkli zorlukları aşmaya çalışıyor.

Glow Up

Kaynak: Netflix