Bir süredir severek ve heyecanla takip ettiğimiz UX'minimal ekibi tarafından düzenlenen yeni bir etkinliğin duyurusunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Online olarak düzenlenecek olan etkinliğe ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz.

İşte detaylar;

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı üzerine düzenlediğimiz Meetup serisinin 3. sezon 2. etkinliği ile karşınızdayız...

UX’minimal Meetup 421 etkinliğinde de globalde kullanıcı deneyimi alanında çalışan dostlarımızı ağırlamaya devam ediyoruz. Lokasyonlarımız farklı olsa da dertlerimizin ve değerlerimizin benzeştiği alanlarda birleşmenin heyecanıyla sizlerleyiz.

Bu etkinlikte; University of Twente’de Assistant Professor olan Armağan Karahanoğlu, DuPont Sustainable Solutions'da EMEA Design Lead olarak çalışan Görkem Çetinkaya ve yurt dışında farklı firmalarda User Experience Designer olarak çalışmış ve şu anda Freelance çalışan Pelinsu Pelit'i ağırlayacağız. Konuşmacı sunumlarının ardından da aynı anda başlayan paralel workshoplar gerçekleştireceğiz.

SUNUMLAR

Armağan Karahanoğlu / Assistant Professor, University of Twente

Armağan Karahanoğlu / Assistant Professor, University of Twente
'Hollanda'da Deneyim Tasarımı Eğitimi ve Pratikleri'

“Hollanda'da geçirdiğim dört yıl, buradaki deneyim tasarımı eğitimini ve pratiklerini anlamaya ve anlatmaya yetti mi, hep birlikte görelim? Bu sunumda, Hollanda'daki deneyim tasarımı uygulamalarını kişisel deneyimlerim ve gözlemlerime dayanarak örneklerle anlatacağım.”

Görkem Çetinkaya / EMEA Design Lead, DuPont Sustainable Solutions
'UX ve Kullanıcı Halayı'

“Bir UX'ci tasarım aşamalarında neden arada bir aynaya bakmalıdır? Gri kutular bize ne anlatmaya çalışıyor? Wireframe'den sonra hayat var mı? Dark pattern'ler caiz midir? Kullanıcıya kulluk edene de yazıklar olmalı mıdır? UX'cinin kullanıcı seyahatinde hangi acı noktaları vardır ve challenge'in Türkçe'si zorluk mudur? İşte tüm bu sorular ve daha fazlasına cevap bulamadığımız, çok ciddi konuları masaya yatırdığımız inanılmaz interaktif bir sunum bizleri bekliyor. Kemerlerinizi bağlayın, Güneş Koç burcunda.”

Pelinsu Pelit / User Experience Designer, Freelance
'Freelance UX Designer Olmak'

“Freelance UX designer olarak çalışmanın artı ve eksileri nelerdir? Çalışılacak proje seçerken ve zaman planı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hali hazırda UX designer olarak çalışırken mesleki gelişime devam edebilmek ve kendi projelerini geliştirebilmek için neler yapılmalı - yapılmamalı? Kariyer hezimetlerinin üstesinden nasıl gelebiliriz? Gelecek yıllarda kullanıcı deneyimi metodlarını biliyor olmak bize hangi kapıları açar?"

UX'minimal Meetup 421 GLOBAL (Online)

Saturday, Apr 24, 2021, 12:00 PM

30 Community Member Attending

Check out this Meetup →

Etkinlik programı ve workshop detayları için takipte kalın!

UX'm Bağlantılar:
Web: http://bit.ly/UXmWb
Slack: http://bit.ly/UXMSlack
LinkedIn: http://bit.ly/UXmLnkdn