Kendi iş sürecimde de kullandığım mikrofon ve ses konsol ve kayıt cihazlarının tek markası: RØDE. Özellikle aradığım bazı özelliklere uygun olması, yerine göre fiyat ve performans RØDE ürünlerini seçme nedenlerimden olmuştur.

Çok nadiren canlı yayın ve broadcast/yayın için içerik üretiyorum. Ancak bu süreçte kullanılan cihazlar, özellikleri ve fiyatları baz alındığında gayet uygun bir cihaz arayışına girdiğinizde ise RØDECaster Pro ses konsolunu da incelemenizi tavsiye ederim.

RØDECaster Pro
RØDECaster Pro

Avusturalyalı mikrofon üreticisi RØDE radyo ve televizyon yayıncılığını için çevrimiçi / online veya canlı yayın için RØDECaster Pro ses konsolunu duyurdu. Cihaz üzerindeki giriş ve çıkışları incelediğimizde 4 yüksek kaliteli mikrofon kanalı, stüdyo kondansatör mikrofonlarının yanı sıra geleneksel dinamik mikrofonlara güç sağlayabilir. microSSD kara hızlı bir şekilde kayıt yapılabiliyor. Ses Efektleri, müzik, jingle, alkış ve reklamların anında tetiklenmesi için 8 programlanabilir pede ile birlikte geliyor.

RØDECaster Pro Soketleri
RØDECaster Pro Soketleri

RØDECaster Pro da telefon çağrısı ile röportaj yapmak istediğinizde BluetoothTM üzerinden bağlanabilirsiniz. Ek donanımlara gerek kalmadanyankıyı ortadan kaldıran mis-minus özelliği bulunuyor.

RØDECaster Pro A Sınıfı devrelere sahip. Bu nedenle inanılmaz derecede temiz, düşük gürültülü bir sinyal sağlayan temiz bir kazanç yapısı sağlar. Ayrıca APHEX Aural Exciter TM ve APHEX Big Bottom TM gibi patentli ses işlemcileri ile de geliştirilebilir.

Rengi değiştirilebilir Program Pedleri
Rengi değiştirilebilir Program Pedleri

microSD TM kartına doğrudan kayıt yapabileceğiniz gibi USB ara kablosu ile de bilgisayarınızdaki Audition ve Logic Pro X için de kayıt alabilirsiniz. Ayrıca canlı Radyo ve TV yayınları içinde kayıt alınabilir. Kısacası bir arabirim ile bağlantılı veya tek başına çalışabilir.