Merhaba, bu yazıda ücretsiz olarak içerik indirebileceğin mock-up sitelerinden bahsetmek istiyorum. Bazı sitelere gittiğinde bir türlü free download butonunu bulamıyor olabilirsin. Ya da ücretsiz diye her yerde butonlar olsa da bunlar seni bir türlü indirme linkine yönlendirmiyor olabilir. Sayfalar arasında sürüklenir durursun. Umarım bu yazı sana yardımcı olur. Hadi başlayalım..

Mockupworld.com

Bu sitede gerçekten başarılı içerikler var. İçeriği seçip free download butonuna tıkladığında seni içeriği üretenin Behance sayfasına götürüyor. Sonra bu sayfaya yerleştirilmiş Download this FREE Mockup Template Here yazısını, itinayla arayıp bularak içeriği indiriyorsun. İndirdiğin dosyada sadece sitede gördüğün görsel var. Yani tasarımcı çalışmasının bir bölümünü free olarak sunmuş. Bence pek çok duruma hayat kurtarabilir. Bu arada Behance hesabına girmişken bi’ like atmayı unutma 😉 Artık ihtiyaçlarımızı karşılamak için gözümüzün döndüğü bu dünyada iki saniye de olsa zaman ayırıp emeğe saygı göstermek çok değerli bence.

https://www.mockupworld.co

Freepik.com

Freepik sadece Mockup-up değil tüm grafik içerikleri bakımından oldukça dolu bir site. Sağ taraftan free seçeceğini seçerek tüm aramalarında ücretsiz içeriklerin çıkmasını sağlayabilirsin. Bunun yanında üye değilsen bir gün içerisinde 3 ya da 4 indirme hakkın var. Sadece emailin ile üye olarak sınırsız indirme limitine sahip olabilirsin. Sitedeki Mockuplar ise daha çok fotoğraf üzerine görseli yerleştirme mantığına dayanıyor. Yani arkaplan tek bir katmanda. Nesneler ayrı ayrı düzenlenemiyor. Renk, yer vs gibi değişikler yapılamıyor. Benim indirdiğim pek çok içerik bu şekildeydi. Ama yine hayat kurtarma oranı çok yüksek bir site.

https://www.freepik.com

Pixeden.com

Bu sitedeki mockuplar bence görsel açıdan oldukça kaliteli. Çoğu içerikte farklı perspektifler, objeler ve kompozisyonlar kullanılmış. Hem free hem premium içerikler mevcut. Mockup yanında texture, text effects, background gibi farklı kategoriler de var.

https://www.freepik.com

Free-mockup.com

Bu sitede dolaştığımda pideden.com ve mockup-design’daki içeriklere benzer mockuplarla karşılaştım. Burdaki içerikler de oldukça kaliteli gözüküyor. Bazı içerikler direkt free olarak indirilebiliyorken bazıları 7 günlük bir sürüm için üyelik istiyor.

https://www.free-mockup.com

Mockup-design.com

Bu sitedeki her bir içeriğin hangi türde ve kaç dosyadan oluştuğunu görebiliyorsun. Direkt indirme bağlantısına yönlendiriyor. Bu açıdan temiz bir arayüzü var.

https://mockups-design.com

Senin de kullandığın farklı siteler varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsin. Sonraki yazıda görüşmek üzere 👋🏼